27. 3. 2011

Na Skotský ples vás zve Skotský Pes....

Na Skotský ples ... vás zve... Skotský Pes! Pamětníci se shodují, že právě tato zoufalstvím a pivem podbarvená věta pronesená hluboko po 22:00 hodině konečně pojmenovala sdružení, které již několik let s pravou single malt highland neústupností krášlí Brno akcemi skotského a irského rázu. Tancovačkami počínaje a vzdělávacími poslechovkami konče.

Nejbližší akcí je v pátek 1. dubna 2011 pochopitelně Skotský ples, tentokrát v prostorách Dělnického domu v Brně - Židenicích od 19:30.Skotského psa se vyplatí sledovat dlouhodobě, zvláště pokud cítíte, že Kelti - ještě než odtáhli na sever - se nemálo podepsali na vašem genotypu.

Čistokrevnost původu Skotského psa mě dodnes okouzluje: zárodkem sdružení se stalo nepočetné publikum úplně zbodané skotské akce jakési pražské agentury. Zatímco pořadatel odjel se slovy o blbých a nekulturních brňácích na rtech a navždy, zneuznané publikum si řeklo, že udělat Skotský ples pořádně přece nemůže být tak těžké.

Tak se zrodila tradice jarního plesu, podzimní tancovačky i ledního opěvování díla skotského národního básníka Roberta Burnse, potažmo i národního gastronomického sajrajtu zvaného haggis.
A také tradice kvalitní přípravy a vysoké návštěvnosti, spíše tradiční vyprodanosti během pár dnů.

Skotští psi jsou hlavně nadšenci podle mého gusta, kteří své vášni pro Skotsko holdují náruživě. Například mého souseda jeho rodina pravidelně zavírá po 18:00 hodině do sklepa místní základní školy. Nikoliv proto, že by David potřeboval dohánět zanedbané vzdělání, ale že těch 140 db, které skotský dudák při cvičení vydává fakt nejde dlouhodobě v bytovce vydržet.

Díky tomu v okrese Brno-venkov žije nejlepší skotský dudák na Moravě, jak David Neckař o sobě neskromně tvrdí hned v úvodu poslechového pořadu, který spolu s úspěchem provozujeme. Doufám proto, že naše obec už nechala s předstihem vyrobit pamětní ceduli s týmž textem.

Nejbližší akcí je tedy Skotský ples. A pokud se potřebujete na akci příslušně "oháknout", můžete nakoupit v obchůdku www.kiltforyou.eu, tím Skotské psy podpoříte také.

Žádné komentáře: