23. 7. 2008

Jak vidí Brno zahraniční studenti IV

V dnešním díle série článků o zahraničních studentech, se blíže podíváme, jaké byly jejich první dojmy po příjezdu do Brna.

Pokud se jedná o první okamžiky, vždy jsou ovlivněny tím, kam studenti přijíždějí. Ani jedno ze tří hlavních brněnských nádraží není nejreprezentativnějšího typu, proto jsou první okamžiky po vystoupení v Brně spíše negativní. Nejsou to jen pocity studentů, ale i dalších, kteří zde vystupují.

Po ne právě ideálních prvních dojmech však přicházejí ve velké míře pozitiva. Po rozčarování z nízké znalosti angličtiny mezi Brňany studenti oceňují předevších ideální velikost města, historické centrum a architekturu. Mnoho se jich pozastavuje také nad tím, že i přes jeho velikost je Brno relativně tiché a klidné.

První dojmy z univerzit jsou většinou také velmi pozitivní, studenti zmiňují především moderní či rekonstruované historické budovy a vybavení.


  • A really really nice city where i will have for sure no problem staying half a year (Germany)

  • It was cold. the bus station was a bit intimidating. (USA)

  • Hlavni nádraži is very similar to our stations…that was the first place that I discovered. My point of view is that the streets are clean in general, the transportation is very good, even at night and there are a lot of options to have fun here. Středověka Krčma is also fantastic!
    (Hungary)

  • Beautiful and quite clean city; modern University; people are quite reserved; nearly nobody from the people except of students speaks English. (Austria)

  • That is was completely different than anything I had ever seen and I had no idea how I was going to get around not knowing the language. (USA)

  • My first feelings were good. I was positively surprised how well everything went when I arrived to Brno. The city seemed to be nice as the university and the people, too. Now I feel that I could stay here longer but unfortunately that is not possible anymore. (Finland)

  • The area around the centre looked like Ostrava, the centre like Prague. (Slovenia)

Žádné komentáře: