8. 12. 2008

Přijďte si vystřelit do Vaňkovky

I když na poslední chvíli, rádi bychom vám přinesli informace o další nadcházející akci, tzv. flash mobu. Po podobných akci v Brně, kterou byly Freezing Brno 08 nebo polštářová bitva, jde o další ze série zábavně-recesistických happeningů, tentokrát ale i s „drobným šťouchnutím“ do problému násilí.

Pokud tedy máte dnes navečer čas, přijďte si vystřelit sami ze sebe, ne na sebe!

Sraz je 8.12. 2008 (dnes!) od 17:00 u obelisku v Denisových sadech na Petrově, kde budou všem uděleny pokyny pro celou akci.Více informaci o průběhu najdte ZDEPřidáte se také? Piště do komentářů pod článkem.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Richard Lank řekl(a)...

To je kraasa, ten youtube. Bohuzel jsem se z prace nedostal. Jak to cele dopadlo? A bude z toho nejaky videozaznam?

Unknown řekl(a)...

Vážení studenti,
jménem vedení FSS, ale také jménem vedení vaší katedry vás vyzývám ke zrušení
dnešního happeningu na Vaňkovce. Akce trpí několika poměrně podstatnými
nedostatky z hlediska bezpečnostního a přinese z tohoto důvodu fakultě mnohé
následky. Ve své podstatě se jedná o výzvu šířenou ve veřejné síti, která může
být atraktivní pro mnoho individuí s jinými záměry než jsou ty vaše.
Kromě toho je akce v období, kdy sledujeme incidenty se střelbou na školách v
USA a kdy Vaňkovka má na kontě jednoho mrtvého v kavárně akcí dosti nešťastnou z
hlediska etického.

Prosím, aby jste svůj záměr přehodnotili.

Děkuji za pochopení

Markéta Pitrová, proděkanka FSS MU

Anonymní řekl(a)...

I vzhledem k výše uvedenému mailu od docentky Pitrové se nakonec akce uskutečnila trochu jinak. Rozhodli jsme se nedělat problémy naší škole a samotné střílení ve Vaňkovce jsme odvolali. Účastníci "složili zbraně" na "mrtvoly" některých organizátorů, kteří z hanby "spáchali sebevraždu zastřelením". Následně jsme s připraveným transparentem prošli ulicemi města a pak se rozešli.
Důvody našeho rozhodnutí si můžete přečíst na: http://ptakludvik.zurnalisti.cz/happening/ ; http://ptakludvik.zurnalisti.cz/forum/akce/happening/page-1/ a http://ptakludvik.zurnalisti.cz/forum/akce/happening-diskuze-po-akci/page-1/
Je nám líto, že se akce nekonala, ale určitě ji nezavrhujeme. Jen příště nebudeme pořádat podobné věci pod hlavičkou, která se dá spojit s naší školou a pokusíme se lépe vybrat místo. Každopádně děkujeme Brnopolisu za zveřejnění pozvánky a všem, kteří přišli, za účast. Byli jste skvělí.